Windows 10 İşletim Sisteminde CredSSP RDP Kimlik Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür

0
Share

 

CredSSP hatası, uzak sisteme güvenli olmayan bir RDP bağlantısı kurmaya çalıştığımızda alınmaktadır. Güvenli olmayan RDP bağlantısı sunucu veya istemci de bir şifreleme Oracle Düzeltme ilkesi yapılandırması tarafından engellenirse oluştuğu görülmektedir.

Şimdi birlikte CredSSP kullanılarak bir RDP oturumunun nasıl oluşturulacağını ve güvenli olmayan RDP’ye izin verilip verilmeyeceğini göreceğiz.

CredSSP

İlk olarak bu bu sorunu kalıcı olarak çözmek için güncellemeyi sunucularınıza yüklemeniz gerekmektedir. Ancak, güncellemeyi almayan bir sunucuya yinede bağlanmak istiyorsanız, koruma seviyesini Savunmasız’a düşürebilirsiniz. Bunu bir grup ilkesi aracılığıyla yapabilirsiniz. Ayrıca, Uzak masaüstü kimlik doğrulama hatalarını basit bir şekilde düzeltmek için Uzak Masaüstü Ayarlarını ayarlayabilirsiniz.

1. Yöntem : Uzak Masaüstü Ayarı

  1. İlk olarak Başlat butonuna tıklayıp ve sonrasında arama kısmına  sysdm.cpl yazıp, aşağıdaki ekranda belirttiğim gibi sistem özellikleri uygulamasını çalıştırmanız gerekiyor.
  1. Şimdi  sistem özellikleri penceresinde uzak sekmesini seçin ve Yalnızca Uzak Masaüstü’nü Ağ Düzeyinde Kimlik Doğrulama ile çalıştıran bilgisayarlardan yapılan bağlantılara izin ver ( önerilen ) aşağıdaki resimde belirttiğim seçeneğin seçimini kaldırarak Uygula ve Tamam butonuna tıklıyoruz.

2. Yöntem : Grup ilkesi aracılığıyla Koruma Düzeyini Savunmasız olarak ayarlamak için

  1. Başlat’a tıklayıp ardından Çalıştır’a tıklıyoruz.
  2. gpedit.msc Aşağıdaki resimde belirttiğim gibi girin ve Tamam butonuna tıklayın.
  1. Aşağıda belirtmiş olduğum ekrana gidin, Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Kimlik Bilgileri Yetki Aktarımı > Şifreleme Kahini Düzeltme
  1. Şifreleme Kahinini düzenlemek için aşağıdaki resimde belirtmiş olduğum alana çift ​​tıklayın.
  1. Şimdi Etkin alanını seçerek koruma seviyesini savunmasız aşağıdaki resimdeki gibi ayarladıktan sonra Tamam butonuna tıklayarak çalışmamızı tamalamış oluyoruz. Artık rdp bağlantısı sırasında CredSSP hatasını almayacağız.

 

 

(Visited 326 times, 1 visits today)